fbpx

ANUNȚ ANGAJARE – MANAGER DE OPERAȚIUNI

Descrierea postului:

Managerul de operațiuni coordonează activitatea Centrului Medical Bellanima în colaborare cu întreaga echipa managerială, fiind responsabil de buna desfășurare a tuturor activităților operaționale ale clinicii.

Responsabilități:

  • Planifică și coordonează activitatea clinicii, stabilind prioritățile în acord cu obiectivele strategice;
  • Elaborează și implementează politici și proceduri de lucru care să susțină oferirea de servicii de înaltă calitate, în parteneriat cu echipa de specialiști din clinică;
  • Propune și optimizează constant procesele și fluxurile interne de lucru, stabilind criterii de performanța și urmărind îndeplinirea acestora;
  • Propune  designul unui ecosistem digital, planifică și conduce implementarea sa, cu scopul de a oferi cea mai buna experiența de utilizare clienților interni și externi;
  • Planifica resursele disponibile, umane și financiare, în acord cu nevoile interne și externe ale clinicii;
  • Monitorizează buna funcționare a activității prin măsurarea periodică a calității serviciilor și analiza rezultatelor, urmărind menținerea unei orientări puternice către pacient;
  • Identifică trenduri, riscuri și oportunități de îmbunătățire;
  • Recrutează, coordonează, dezvoltă și supervizează activitatea echipelor din subordine;
  • Menține relația cu partenerii strategici și cu autoritățile pe subiectele care țin de buna funcționare a clinicii;
  • Participa la stabilirea obiectivelor strategice ale clinicii, alături de managementul general.

Cunoștințe și experiența necesare:

  • Administrare și management – Cunoaște principiile de afaceri și de management implicate în planificarea strategică, alocarea resurselor, dezvoltarea resurselor umane, coordonarea oamenilor;
  • Experiență în servicii medicale – Cunoaște principiile și procesele privind furnizarea de servicii medicale. Aceasta include evaluarea nevoilor pacienților, menținerea standardelor de calitate a serviciilor medicale și evaluarea experienței pacienților;
  • Resurse umane – Cunoaște principiile și procedurile de recrutare, selecție și instruire a personalului, principii de compensații și beneficii, negociere și mediere în relațiile de muncă, comunicare internă;
  • Cunoștințe de economie și contabilitate – Cunoaște principiile și practicile economice și contabile, ale analizei și raportării datelor financiare (P&L, budgeting).

Cerințe:

  • Puternică orientare către satisfacția pacientului;
  • Experiența relevantă pe o poziție managerială (constituie avantaj experiența în domeniul sănătății);
  • Experiența în management operațional de minim 3 ani;
  • Buna înțelegere a contextului economic și dinamicii pieței de servicii medicale;
  • Tact, creativitate și flexibilitate;
  • Perseverență în atingerea obiectivelor, gândire strategică, dinamism;
  • Excelente abilități de comunicare;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Foarte bune abilități digitale;
  • Studii superioare, absolvirea unei școli de afaceri reprezintă un avantaj;
  • Abilități excelente de organizare, negociere, mediere și planificare strategică.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Abonament servicii medicale;
  • Parte dintr-o echipă care își propune să schimbe jocul prin dinamism și inițiativă.

Asteptam CV-urile si scrisorile de intentie la adresa de e-mail: hr [at] bellanima [punct] ro. Vă rugăm să menționați în e-mail poziția pentru care aplicați.

Despre Centrul Medical Bellanima:

Fondat în anul 2013 ca primul centru medical din România dedicat tratării depresiei și tulburărilor asociate, Bellanima pune astăzi la dispoziția clienților săi experiența și cunoștințele unei echipe de peste 30 de specialiști din domeniile psihologiei clinice, psihoterapiei și psihiatriei pentru diagnosticarea și tratarea unei arii vaste de tulburări și probleme psihice.

Beneficiind de calitățile profesionale, dar și umane, ale echipei sale, Bellanima își propune o dezvoltare puternică, caracterizată prin dinamism și digitalizare, și axată pe oferirea de servicii terapeutice conform celor mai bune practici și abordări inovatoare din domeniu.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.